• 11 listopada w bibliotece szkolnej

• 15.11.2021 08:38
      • Narodowe Święto Niepodległości co roku, obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Nasza szkoła bardzo uroczyście świętuje tę doniosłą datę.

• Corocznie w naszej szkole uroczyście upamiętnialiśmy rocznicę jej odzyskania jednak w tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, niestety nie mogliśmy świętować z całą wspólnotą szkolną. Mimo trudności uczniowie naszej szkoły upamiętnili tę uroczystość.Zorganizowali apel patriotyczny, który był transmitowany online,  o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski, czyli Mazurek Dąbrowskiego.

W tym dniu 3 klasy odwiedziły bibliotekę podczas zajęć rozmawialismy na temat historii oraz o naszych narodowych bohaterach. Rozmawialiśmy także o symbolach narodowych oraz o Józefie Piłsudskim i jego roli w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Cieszymy się, że mimo trudności udało nam się zaakcentować tę ważną dla Polaków rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.