• Zdrowe odżywianie

• 04.11.2021 10:27
      • 29.10.2021r.  Uczniowie klasy VB wzięli udział w zajęciach bibliotecznych na temat zdrowego odżywiania.
      • Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość pracy w różnych formach: indywidualnej, grupowej, zbiorowej.

Poznali zasady zdrowego odżywiania się. Zobaczyli nową piramidę żywienia, a także mieli okazję samodzielnie ją uzupełnić. Nauczyli się rozpoznawać i rozróżniać emulgatory. Pod koniec zajęć, wykonali ćwiczenie podsumowujące, które sprawdziło stopień opanowania poznanego na warsztatach materiału.

Po zakończeniu części teoretycznej uczniowie przeszli do części praktycznej. W tym dniu mieli zaplanowane również wspólne przygotowanie zdrowego drugiego śniadania. Przystępując do pracy nie zapomnieli oczywiście o przestrzeganiu zasad higieny. Po dokładnym umyciu rąk i wszystkich warzyw, uczniowie zabrali się za przygotowanie swoich stanowisk, a następnie smakołyków : koreczków, biedroneczek na krakersach i różnokolorowych kanapek. Przygotowane przysmaki wyglądały bardzo apetycznie, dlatego też wszystkie w szybkim tempie zniknęły z talerzy.
        Takie wspólne drugie śniadanie jest świetną okazją do spędzenia ze sobą czasu przy jednym stole. W tym dniu dniu uczniowie klasy 5b dostarczyli do swoich organizmów porządną dawkę witamin. Z pewnością powtórzymy to jeszcze nie raz.

Mamy nadzieję, że nabyta wiedza teoretyczna  znajdzie swoje zastosowanie praktyczne, a nasi Uczniowie wyrobią
        w sobie nawyk zdrowego odżywiania.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć: