• Dlaczego warto czytać książki?

• 13.05.2022 13:36
      • W bibliotece szkolnej odbyły się lekcje biblioteczne pt.:„Dlaczego warto czytać książki?”, której celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży pozytywnych wartości płynących z czytania książek oraz zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki.
      • Na początku zajęć dzieci i młodzież obejrzały prezentację multimedialną, która prezentowała najważniejsze wartości wynikające z czytania książek.

W dalszej części spotkania wzięły udział w dwóch zabawach. W pierwszej z nich miały za zadanie ułożyć tytuły do bohaterów lektur szkolnych. Natomiast w drugiej musiały odnaleźć zaszyfrowane słowa ukryte w zadaniach. Dzieci i młodzież z zabawami poradziły sobie wspaniale i dopasowały wszystkie tytuły książek z bohaterami, jak i poprawnie rozszyfrowały ukryte hasło.

Uczniowie wypisali wspólnie na tablicy dlaczego według nich warto czytać książki i jakie płyną z tego wartości. Obiecały również, że będą stałymi bywalcami biblioteki i będą korzystać z jej zbiorów. Zajęcia odbyły się w klasie 2a, 4a, 7a oraz 8a.

Zadaniem w klasach 7 -8 było wykonanie zakładki do książki metodą wydrapywania.

klasa 8a

klasa 7a