• Klikasz i wypożyczasz, czyli jak łatwo korzystać z naszej biblioteki szkolnej

• 15.09.2021 17:26
      • Rozwój naszej szkoły, dostosowanie narzędzi edukacyjnych dla ucznia XXI w. jest dla dyrektora i nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 4 bardzo ważny. By zachęcić uczniów do korzystania z biblioteki, ważne było uruchomienie zakupionego przez szkołę do biblioteki szkolnej systemu e-biblio stworzonego przez Librus Synergia. System e-biblio ma ułatwić naszym uczniom wypożyczanie i kontakt z biblioteką szkolną.

• W naszej bibliotece trwa żmudny proces wpisywania wszystkich książek do elektronicznego księgozbioru. W tej chwili rozpoczęliśmy już wypożyczanie książek za pomocą nowego systemu.

,,Nowa usługa firmy LIBRUS Synergia sprawia, że uczniowie mogą komfortowo korzystać ze szkolnego księgozbioru. System e-biblio dostosowany jest do potrzeb współczesnych uczniów. „Aplikacja e-biblio jest przykładem innowacyjnego rozwiązania, którego funkcjonalność jest dostosowana do całej społeczności szkolnej. Mobilność oraz intuicyjne działanie są ukłonem w stronę młodego pokolenia, które zaczyna odkrywać nowe oblicze biblioteki szkolnej. Prosta obsługa i funkcje ułatwiające pracę, pozwolą bibliotekarzom zyskać czas na popularyzację czytelnictwa” (Portal Librus Synergia).

Tak więc uczniowie naszej biblioteki szkolnej oficjalnie otrzymali od nas karty czytelnika.

Zasady korzystania z katy czytelnika biblioteki szkolnej:

1. Dostęp do zasobów biblioteki i konta czytelnika możliwy jest z Librusa.

2. Szkolna karta biblioteczna.

Aby móc korzystać ze szkolnej biblioteki należy posiadać szkolną kartę biblioteczną, której rolę pełni szkolna karta dostępu.

3. Wypożyczanie książek.

Aby wypożyczyć książkę należy udać się do szkolnej biblioteki i przyłożyć kartę do czytnika w celu identyfikacji.

*w przypadku kłopotów z pamięciąsmileylaughi pozostawienia karty w domu, możliwe jest również wypożyczenie książki bez karty. Wystarczy podać imię, nazwisko oraz klasę. Niestety sposób ten znacznie wydłuża proces wypożyczenia.

4. Zwrot książek.

W celu zwrócenia książki należy ją dostarczyć do szkolnej biblioteki i oddać bibliotekarzowi. Karta biblioteczna nie jest potrzebna do oddania książki.

A już niedługo będzie udostępniony: Katalog biblioteczny online.