• Randka w ciemno...z książką (relacja)

• 25.02.2022 19:06
      • Kolejny raz z okazji Walentynek w naszej bibliotece szkolnej odbyła się od 14.02-25.02 akcja czytelnicza skierowana do uczniów klas 0-VIII polegająca na wypożyczeniu książki „w ciemno”.

• W tych dnich bibliotekę szkolną odwiedziła spora liczba czytelników. Każdy z  nich mógł wybrać sobie oprawioną specjalnie na tę okazję książkę. Dopiero po jej rozpakowaniu miał okazję zobaczyć, jaką książkę wylosował sobie na „randkę”.

Książki zapakowane w szary papier z walentynkowymi dekoracjami zostały wyeksponowane w widocznym miejscu w bibliotece. Czytelnicy mogli wybierać książki nie sugerując się autorem bądź tytułem.

Dzięki tej akcji wypożyczono w błyskawicznym tempie 434 książek. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, że chcą czytać i przyjaźnić się z biblioteką.

Pozostając w klimacie tego bardzo miłosnego święta grupa uczniów z klas I-IV od 14-18.02 podczas przerw kolorowała kolorowankę XXL, której ogromna powierzchnia przed kolorowaniem została podzielona na mniejsze części. Za to od 21-25.02 tą samą kolorowankę kończyli uczniowie klas V-VIII. Dzięki wspólnej pracy wszystkich dzieci i młodzieży po złożeniu ukazało się piękne, kolorowe serce.

Zorganizowana w Walentynki ,,Randka w ciemno z książką’’ ma na celu promocję czytelnictwa  jak też poszerzenie gustów czytelniczych. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych uczniów co zaowocowało sporą liczbą wypożyczonych książek.