Świetlica pracuje od poniedziałku do piątku

w godzinach:

6:30 - 9:40

9:40 - 11:30 - przerwa

11:30 - 16:30

Wychowawcy świetlicy szkolnej: Wioletta Czaplejewicz, Karolina Domel, Magdalena Szlaszyńska

I. Do zadań  świetlicy należy:

• organizowanie opieki, pomocy w nauce, tworzenie w miarę możliwości warunków do nauki własnej, przyzwyczajanie do samodzielnej pracy;
        • organizowanie gier i zabaw ruchowych, mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny;
        • organizowanie spacerów i wycieczek;
        • odkrywanie i rozwijanie zainteresowań na miarę możliwości szkoły;
        • organizowanie konkursów, przedstawień;
        • kształcenie nawyków kulturalnego życia codziennego;
        • upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, kształcenie nawyków higieny i czystości oraz dbałość o zachowanie zdrowia;
        • rozwijanie samodzielności;
        • współdziałanie z rodzicami, wychowawcami klas, pedagogiem i psychologiem szkolnym oraz insytucjami społecznymi;
        • zapewnienie bezpieczeństwa podczas wykonywania wyżej wymienionych zadań.

II. Świetlica jak dom:

Ś- świetlicowe gospodarstwo jest wspólne,

W- wiemy, że nasze zachowanie zależy od nas,

I- idziemy ulicą uważnie i ostrożnie,

E- ekwipunek szkolny pozostawiamy w wyznaczonym miejscu,

T- tworzymy gromadę, w której każdemu powinno być dobre,

L- lubimy porządek i czystość,

I- informujemy o każdym wyjściu ze świetlicy oraz szkoły,

C- chętnie bierzemy udział w zajęciach świetlicowych,

A- absolutnie nie ruszamy cudzych rzeczy,

J- jesteśmy kulturalni, szanujemy nauczycieli i kolegów,

Aaktywnie uczestniczymy wniesieniu pomocy młodszym i słabszym kolegom,

K- kochamy ludzi, kwiaty i zwierzęta,

D- dbamy o piękny polski język,

O- obowiązki znamy i sumiennie je wykonujemy oraz uczymy się samodzielności,

M- musimy przestrzegać regulaminu świetlicowego, aby wszystkim, którzy z niego korzystają było dobrze.

W oczekiwaniu na święta...

6 grudnia nasza świetlica została przyozdobiona świątecznymi dekoracjami. Wspólne kolędowanie i ubieranie choinki zrobionymi własnoręcznie przez dzieci łańcuchami pozwoliło nam poczuć magię nadchodzących świąt i wprowadziło domowe ciepło do naaszej sali. Wykonywanie ozdób sprawiło dzieciom ogromną radość, zaś dekoracje będą cieszyć nasze oczy przez najbliższe tygodnie.

więcej zdjęć

Andrzejki

W piątek 30 listopada w naszej świetlicy odbyła się zabawa andrzejkowa z wróżbami. W tym dniu dziewczynki miały ubrać się w kolory różu i fioletu, natomiast chłopcy na niebiesko. Wszyscy oczywiście wywiązali się z tego wyśmienicie.

W magicznym klimacie dzieci wywróżyły sobie nazwy przyszłych zawodów, wybierały imiona wybranki lub wybranka  zapisane w sercach.

Po wróżbach przyszedł czas na dużo dobrej zabawy przy skocznej muzyce w pięknie udekorowanej sali ozdobionej niebiesko-różowymi balonami.

Po wyczerpującym tańcu czekał już słodki poczęstunek.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość...no cóż...zawsze może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.Warto o tym pamiętać.

Ksiądz Jan Twardowski-nasz patron

19.09.2018 r. wychowankowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach otwartych poświęconych patronowi naszej szkoły – Janowi Twardowskiemu.

Zajęcia przeprowadziła Magdalena Szlaszyńska. Na początku spotkania uczniowie odpowiadali na pytanie:

„Czy znasz patrona naszej szkoły?”. Okazało się, że młodsze dzieci jeszcze nie słyszały o ks. Janie Twardowskim, więc bardzo chciały się dowiedzieć, kim on był.

Wychowawczyni wytłumaczyła, co oznacza słowo „patron” oraz przeczytała krótką biografię ks. Jana Twardowskiego.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy. Praca w zespołach polegała na odpowiedzeniu na pytania zadane przez nauczycielkę.

Za każdą poprawną odpowiedź dzieciaki otrzymywały uśmiechnięte buźki. Było dużo śmiechu.

Pani  Magda na koniec zajęć nagrodziła małych i dużych słodką niespodzianką.

Wszystkie dzieci uczestniczyły z zajęciach z zainteresowaniem i wielkim zaangażowaniem.