• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku

„Trzeba mieć wielkie serce, żeby kształtować małych ludzi”

Święto Edukacji Narodowej zostało ustanowione 46 lat temu i od tej pory w kalendarzu każdej szkoły dzień 14 października zaznaczony jest jako ważny!
            To uroczysty dzień dla wszystkich, którzy są związani z oświatą. Nie inaczej było 12 października w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku. Uczniowie klas VIII, wraz z wychowawczyniami: panią Anną Domasik i panią Janiną Słuchocką, przygotowali apel pełen humoru i muzyki, w którym nie zabrakło pięknych życzeń:

• Przystąpienie do realizacji projektu edukacyjnego „Godność, wolność, niepodległość” finansowanego przez Ministra Edukacji Narodowej

Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku włącza się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność szkolną oraz osoby związane ze szkołą czeka wiele zadań. Jednym z nich będzie przygotowanie i wystawienie w Regionalnym Ośrodku Kultury "Mazury Garbate" w Olecku spektaklu pt. "Ja, Panie, niechaj mieszkam w tym gniaździe ojczystym". Poza tym odbędzie się prelekcja o Piłsudskim i jego wpływie na budowanie Polski niepodległej wygłoszona przez Prezesa i Przedstawiciela Związku Piłsudczyków RP. Uczniowie wyjadą też na dwudniową wycieczkę śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego po Litwie. Efektem tego wyjazdu będzie przygotowanie prezentacji multimedialnej oraz albumów i materiałów potrzebnych do wykonania wystawy na temat drogi Polski do niepodległości - kolejnego zadania, które nas czeka. Na wystawie tej zostaną rów

• Spektakl

„Ja, Panie, niechaj mieszkam w tym gniaździe ojczystym” – spektakl

w hołdzie dla Niepodległej

5.10.2018 r. w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku wystawiony został spektakl w reżyserii Agnieszki Kopyckiej i Joanny Cichanowicz pt. „Ja, Panie, niechaj mieszkam w tym gniaździe ojczystym”. W przedstawieniu, do którego scenariusz na podstawie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego napisała Agnieszka Kopycka, wystąpili dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku, rodzice uczniów oraz zaprzyjaźnione ze szkołą osoby, m.in.: burmistrz i zastępca burmistrza Olecka, dyrektor MOSiR, radni rady miejskiej. Spektakl zrealizowany został w ramach projektu edukacyjnego „Godność, wolność, niepodległość” finansowanego przez Ministra Edukacji Narodowej.

• Wycieczka do Olsztyna na warsztaty "Nauka i zabawa"

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Olsztyna na warsztaty "Nauka i zabawa".

2 X 2018 r. w ramach realizowanego projektu "Kompetencje kluczowe mogąbyć coolowe" grupy uczniów uczestniczące w zajęciach z robotyki wyjechały do obserwatorium olsztyńskiego na warsztaty fizyczno - astronomicze "Nauka i zabawa". Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili jednocześnie ucząc się i rozwijając swoje zainteresowania związane z naukami ścisłymi. Po warsztatach udaliśmy się na obiad do restauracji McDonald's. Około godziny 16.00 wyruszyliśmy w kierunku powrotnym do Olecka.

• Wycieczka do Majątku Giże Marczak

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Majątku Giże Marczak.

W pewien słoneczny czwartkowy poranek wszyscy uczniowie klas pierwszych oraz klasa II a wyruszyli na swoją pierwszą wspólną wycieczkę. Ich celem podróży stał się Majątek Giże Państwa Marczków.

Około godziny 9.00 dzieci zebrały się na parkingu w oczekiwaniu na to, aż panowie policjanci sprawdzą autobusy, które oczywiście okazały się bez zarzutu. Po sprawdzeniu z zapałem zajęły miejsca, by ruszyć w trasę. Podróż nie trwała długo i już po dziecięciu minutach były na miejscu, gdzie z uśmiechem witała wszystkich Pani Marczak. Właścicielka objaśniła wszystko i poprosiła dzieci o podzielenie się na trzy grupy. Każda z grup korzystać miała z innej atrakcji, były to m.in. trampoliny, gokarty i kolejka tyrolska , która to właśnie wzbudziła największy zachwyt. Wszystkie dzieci mogły zjechać w uprzęży alpinistycz

• Partnerzy

• {#1508} 1
    • Dyżur nauczycielski w  SP4 -