• 18.10.2022 14:38
      • Obchody DEN w szkole
      • W kalendarzu imprez i uroczystości szkolnych wiele jest ważnych dat. 14 października to jednak data szczególna. To dzień, w którym dziękujemy za trud i oddanie, jakie wkładają w  wykonywanie swoich obowiązków nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego obchodziliśmy w sposób innowacyjny, wykorzystując pozyskane przez szkołę narzędzia z programu „Laboratoria Przyszłości” – jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech, gdzie wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Uczniowie nie zapomnieli o tej ważnej dacie w kalendarzu i podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły pięknym słowem i piosenką.  Uroczyste życzenia zostały nagrane i 13 października 2022 roku cała społeczność szkolna obejrzała film przygotowany z wykorzystaniem narzędzi z „Laboratoriów Przyszłości” na 3. godzinie lekcyjnej. Każdy nauczyciel otrzymał również słodki upominek oraz breloczek z ciekawą sentencją.

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Tym, którzy swoje życie w znaczny sposób związali ze szkołą, życzymy satysfakcji

Zapraszamy do obejrzenia pięknych życzeń przygotowanych przez uczniów naszej szkoły wraz z paniami: Magdaleną Stachowicz i Marzeną Jasińską.

Naprawdę warto!

Link do filmu: https://youtu.be/Uf5MD45k394