• Udanych i bezpiecznych wakacji
        • spędzonych z rodziną i w gronie przyjaciół
        • wszystkim uczniom i nauczycielom życzy dyrekcja szkoły.
          • Bezpieczne wakacje

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpieczne wakacje.

W dn. 13.06.2019r. W naszej szkole odbyły się spotkania uczniów z policjantem, który omówił zasady bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

• Za
          • Wędkarska wiosna

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wędkarska wiosna.

Już po raz szósty na przełomie maja i czerwca odbył się Powiatowy Turniej Szkół w wędkarstwie spławikowym pod honorowym patronatem Starosty Olecka.

Organizatorem zawodów już tradycyjnie była Szkoła Podstawowa Nr4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku oraz Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Okoń” Olecko, przy współpracy i dofinansowaniu Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach oddział w Olecku.

• XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XXI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny.

„Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina” 10 – 14.06.2019

W tym czasie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych działaniach na rzecz rodziny, np. plakaty, krzyżówki, zagadki, gazetki itp.

Dwie uczennice (Gabrysia i Pola) kl. III B gimnazjum czytały przedszkolakom i dzieciom klas 1 - 3 bajkę pt. ,,Nowy dom”, do której jedna z uczennic przygotowała ilustracje z postaciami tej opowieści. Bajka ta poruszała tematy o tolerancji, zaufaniu, wzajemnej pomocy oraz przezwyciężaniu strachu i stereotypów. Dzieci w skupieniu i ciszy słuchały bajki. Po przeczytaniu zadawały pytania oraz dyskutowały z nauczycielem o wzorowych postawach głównych bohaterów – Państwa Zajączkowskich. Następnie wykonały swoje własne ilustracje do fabuły bajki.

• Festyn rodzinny

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festyn rodzinny.

Nie od dziś wiadomo, że wszystko zaczyna się w rodzinie. Kierując się tą dewizą społeczność Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku kolejny raz zorganizowała Festyn Rodzinny w ramach obchodów XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Partnerem Organizacyjnym był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olecko przy Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rolniczej.

• Dzień Ekologiczny

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Ekologiczny.

31 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole Dzień Ekologiczny pod hasłem „Chrońmy nasze gatunki”. Głównym celem tego dnia było propagowanie wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan naturalnego środowiska. W ramach zaplanowanych działań klasy 0 wykonały plakaty o treści ekologicznej z wykorzystaniem surowców wtórnych. Klasy I-III odwiedziła pani z Nadleśnictwa Olecko, która w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom pracę leśników. Zaprezentowała zwierzęta i rośliny spotykane w naszych lasach. Uczniowie mogli dotknąć i z bliska obejrzeć gałązki i drewno rodzimych drzew oraz poroża łosia, jelenia i sarny. Cała szkoła uczestniczyła w akcji zbierania plastikowych nakrętek. Odbył się również konkurs międzyklasowy – Zielony Dzień. Uczniowie klas IV-VIII i gimnazjum wzięli udział w konkursie fotograficznym „

• Partnerzy

• {#1508} 1

Wtorek 25.06.2019